Енергийна стойност на основните храни и напитки

 

Енергийна стойност на основните храни и напитки (kj/kcal)
 
Бира (240 гр.)- (168/40)
Ябълково вино (180 гр.)- (150/35)
Сладко вино (180 гр.)- (175/40)
Червено вино (100гр.)- (285/70)
Бяло вино (100 гр.)- (275/65)
Полусухо вино (100 гр.)- (310/70)
Какаова пудра (5 гр.)- (3100/310)
Кафе (230 гр.)- (8/2)
Кола (240 гр.)- (170/40)
Течен шоколад (10 гр.)- (1555/365)
Лимонада (240 гр.)- (160/40)
Шери (60 гр.)- (480/115)
Уиски (30 гр.)- (920/220)
Чай (230 гр.)- (2/1)
Шампанско (100 гр.)- (315/75)
Варен ечемик- (510/120)
Шоколадови бисквити (20гр.)- (2200/525)
Бисквити с крем (20гр.)- (2095/500)
Сухари (20гр.)- (1365/320)
Жито (11гр.)- (1640/390)
Джинджифил (15гр.)- (1925/455)
Кекс (60гр.)- (1490/355)
Чийзкейк (120 гр.)- (1745/420)
Еклер (50гр.)- (1570/375)
Спагети (120гр.)- (500/115)
Макарони (150гр.)- (500/115)
Пица (150гр.)- (980/235)
Орис (160гр.)- (520/125)
Пържен ориз (120гр.)- (930/220)
Сирене (100гр.)- (1030/250)
Варени яйца (55гр.)- (610/145)
Пържени яйца (60гр.)- (960/230)
Омлет (100гр.)- (785/190)
Макарони със сирене (180гр.)- (725/175)
Масло (10гр.)- (3045/730)
Олио (3695/900)
Омари (120гр.)- (500/120)
Сардини (60гр.)- (1380/330)
Ябълки (100гр.)- (150/35)
Кайсий (100гр.)- (110/25)
Авокадо (150гр.)- (920/225)
Банани (100гр.)- (340/80)
Къпини (100гр.)- (125/30)
Череши (100гр.)- (175/40)
Плодова салата (120гр.)- (405/95)
Грозде (100гр.)- (215/50)
Бяло грозде (100гр.)- (255/60)
Френско грозде (90гр.)- (120/30)
Грейпфрут (200гр.)- (45/10)
Сок от грейпфрут (120гр.)- (130/30)
Лимони (15гр.)- (65/15)
Сок от лимони (15гр.)- (30/7)
Мандарини (100гр.)- (195/45)
Манго (100гр.)- (255/60)
Нектарина (100гр.)- (200/45)
Маслини (20гр.)- (340/80)
Портокали (130гр.)- (115/25)
Сок от портокали (120гр.)- (160/40)
Праскови (120гр.)- (135/30)
Ананаси (80гр.)- (195/45)
Сок от ананас (120гр.)- (225/55)
Сливи (100гр.)- (145/35)
Ягоди (100гр.)- (110/25)
Диня (260гр.)- (45/10)
Стафиди (20гр.)- (1050/245)
Бекон (40гр.)- (1975/475)
Пиле на грил (40гр.)- (1720/415)
Бийтбургер (60гр.)- (1100/265)
Варено пиле (100гр.)- (765/185)
Пилешки дроб (130гр.)- (910/195)
Желатин (1435/340)
Шунка (90гр.)- (500/120)
Хамбургер (170гр.)- (950/225)
Агнешко (150гр.)- (525/125)
Пържола (120гр.)- (1145/275)
Котлет (100гр.)- (1015/235)
Сърце (140гр.)- (990/235)
Бъбреци (100гр.)- (650/155)
Език (100гр.)- (1195/290)
Мусака (200гр.)- (810/195)
Паста (160гр.)- (1390/330)
Свинска пържола (100гр.)- (1075/260)
Заешко (170гр.)- (380/90)
Салам (90гр.)- (2030/490)
Наденица (120гр.)- (1125/270)
Филе (100гр.)- (965/230)
Шницел (140гр.)- (1335/320)
Телешки котлет (110гр.)- (905/215)
Сладолед (60гр.)- (705/170)
Краве мляко (30гр.)- (1140/265)
Козе мляко (230гр.)- (290/70)
Човешко мляко (100гр.)- (290/70)
Кисело мляко (200гр.)- (420/100)
Плодово мляко (200гр.)- (405/95)
Крем (30гр.)- (1525/365)
Швейцарско сирене (25гр.)- (1585/375)
Бадеми (15гр.)- (2335/565)
Бразилски ядки (20гр.)- (2545/620)
Кашу (20гр.)- (2405/575)
Кестени (20гр.)- (720/170)
Лешници (15гр.)- (1570/380)
Кокосови орехи (15гр.)- (2490/605)
Фъстъци (25гр.)- (2365/395)
Орехи (20гр.)- (2165/525)
Сос чили (90/20)
Доматен сок (20гр.)- (660/155)
Майонеза (20гр.)- (2950/720)
Горчица (1940/460)
Доматен сос (25гр.)- (360/85)
Оцет (15/4)
Пилешка супа (230гр.)- (205/50)
Постна супа (230гр.)- (160/35)
Рибно масло (5гр.)- (705/170)
Мед (30гр.)- (1230/295)
Мармалад (30гр.)- (1115/260)
Захар (1680/385)
Карамел (5гр.)- (1710/405)
Млечен шоколад (5гр.)- (2215/530)
Варен боб -100гр.)- (215/50)
Соя (100гр.)- (545/130)
Броколи (100гр.)- (80/20)
Зеле (50гр.)- (110/25)
Моркови (50гр.)- (100/25)
Целина (50гр.)- (35/8)
Краставици (30гр.)- (45/10)
Леща (100гр.)- (420/100)
Маруля (20гр.)- (50/10)
Гъби (30гр.)- (55/15)
Лук (20гр.)- (100/25)
Магданоз (5гр.)- (90/20)
Варен грах (60гр.)- (175/40)
Зелени чушки (15гр.)- (65/15)
Домати (120гр.)- (60/15)
Спанак (60гр.)- (130/30)
Репички (20гр.)- (60/15)
Картофи (120гр.)- (365/85)
Варени картофи (12гр.)- (345/80)
Пържени картофи (120гр.)- (1062/250)